می توان بسیج را بحق مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت جهانی نامید. امام خامنه ای(مدّظله العالی)

دفترمقام معظم رهبری

18 June 2019
سه شنبه 28 خرداد 1398
14 شوال 1440

ختم قرآن مجید

پایگاه اطلاع رسانی تا شهدا

قرآن آنلاین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه2 شهید علمی

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز در قالب همایشی با میزبانی حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه3 تبریز گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه 2 شهید علمی؛ همایشی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ، با حضور بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز ، مشاور شهردار در امور ایثارگران ، مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی ، معاونان سازمان بسیج ، مدیر عامل آتش نشانی شهرداری تبریز ، شهردار منطقه 5 ، مدیر بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه و خانواده معزز شهدا و ایثارگران برگزار شد.
همایش هفته بسیج در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و با اجراء سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گروهان موزیک سپاه عاشورا آغاز گردید. میزبان همایش ، فرمانده حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا ، شهردار منطقه 3 ، داود طالب نژاد ضمن خیرمقدم گویی هفته بسیج خدمت حضار، بسیج را اندیشه ای والا و تفکری پویا عنوان کرد.
طالب نژاد ، بصیرت و بصیرت افزایی را لازمه پویایی بسیج دانسته و گفت: باید موقعیت زمانی ، نیازها و برنامه ریزی ها را طبق فرموده مقام معظم رهبری در اولویت و قدم اول بسیج بدانیم.

همایش بسیج بعد از پخش نماهنگ تهیه شده از سوی واحد فرهنگی حوزه 2 مقاومت ، با شعرخوانی جانباز و بسیجی شاعر ،آقای عظیمی با موضوع بسیج و هفته وحدت ادامه یافت.
سخنران همایش ، مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی سردار شاکر ، مهربانی را کلید گشایش محبت و عنایت خداوندی شمرد و گفت: طبق روایات هر کس اهل مهربانی نباشد انتظار الطاف خداوندی را نباید داشته باشد. شاکر، دنیا را دنیای امتحان و آزمون و عبرت عنوان کرد و افزود: مجالس و محافل مان باید مبتنی بر حکمت و رفتار علوی باشد، یعنی عامل به اندیشه و معرفت علوی باشیم.
وی ، بهترین تعبیرها در مورد بسیج را ، تعابیر بیانی کلام امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ذکر کرده و گفت: مطابق توصیه های امام و رهبری ، عمل صالح از الزام موقعیت بسیج است. مسئول تولیت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی ، آرمان بسیجیان را آرمان امام خمینی (ره) ذکر کرد و اظهار داشت: آرمان بسیجیان ، زمانی قابلیت تحقق خواهد یافت که جامعه مطابق با اصول و قواعد فرهنگ بسیجی که همان فرهنگ علوی است ، حرکت و زندگی کند.
فرمانده اسبق سپاه منطقه استان ، بسیج را دارای تفکر آرمانی دانسته و گفت: درست است که آرمانی فکر می کنیم و آرمان گرایی داریم ولی به هیچ وجه دور از واقعیت های جامعه نگاه نکرده و حرکت نمی کنیم. شاکر افزود : از سال 1990 به بعد در دنیا تحولات عظیمی در عرصه تکنولوژی اتفاق افتاده و در حال حاضر زمان، زمان جنگ سایبری و بیولوژیکی و پرتوی است و تنها می توان پنج درصد جنگ ها را به شکل سنتی آن متصور شد و بقیه جنگ ها بصورت جنگ های نیابتی و بی قاعده و مردم محور است.
وی بر لزوم تجدید نظر در مدیریت ها تأکید نموده و ادامه داد: باید نقشه راه و برنامه های عملیاتی و ارزیابی ها را با تفکرات و آرمان های بسیجی بازخوانی و بازمهندسی نماییم و در مدیریت ها تجدید نظر کرده و تمدن ایرانی و تمدن اسلامی را در بازآفرینی قدرتمان لحاظ نماییم. شاکر فلسفه و ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران را پایه ریزی شده بر حوزه نرم دانسته و گفت: ماهیت نظام ما ملهم از قرآن بوده و بدون راهبری مقام معظم رهبری موفقیتی برای نظام متصور و امکان پذیر نیست.
سردار شاکر به جایگاه کهن و ارزشمند و تاثیرگذار اقوام ایرانی اشاره کرد و یادآور شد : ایران اسلامی سالیان سال با اقوام در کنار هم و در صلح و آرامش و صمیمیت زندگی کرده ، پس باید عمومیت و همگانی بودن را در جامعه ایرانی همیشه مد نظر استراتژی های خود قرار داده و از طرفی نیز منافع ملی مان را خطوط قرمز نظام بدانیم و به شکلی رفتار نماییم که از چند صدایی به عنوان فرصت استفاده نموده و از آسیب های احتمالی مدیریت غلط در عرصه چند صدایی جلوگیری نماییم.
وی  در پایان بسیج را عطیه ای خداوندی ذکر کرده و صعه صدر را از ویژگی های مهم بسیجی بودن عنوان کرد و ادامه داد : هفته بسیج مجالی برای بازخوانی و ورود به موضوع و موضوعیت دادن به موضوع بسیج و بسیجی و عمل کردن به آرمان های بسیج که همان عمل به آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است ، عنوان کرد.

همایش بسیجیان و فرماندهان پایگاههای تابعه سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز که با میزبانی حوزه 2 مقاومت شهید یداله علمی سازمان بسیج شهرداری سپاه عاشورا در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه3 تبریز برپا گردیده بود با پخش نماهنگ مولودیه به کار خود پایان داد.

 

 

 

 

 

 

 

رفتن به بالا

Template Design:Dima Group